Pomimo  panującej sytuacji związanej z pandemią COVID19 Związek Hodowców Kanarków EGZOTA organizuje konkurs kanarków kolorowych, kształtnych i ptaków egzotycznych.
Liczymy, że z zachowaniem rygoru sanitarnego i poniższych zasad uda się nam przeprowadzić ocenę, wybrać najlepsze ptaki Egzoty i wyłonić zdobywcę Pucharu Związku Hodowców Kanarków EGZOTA. 

Konkurs kanarków kolorowych, kształtnych i innych ptaków zostanie przeprowadzony w salach Sosnowieckiego Centrum Organizacji Pozarządowych  przy Placu Kościuszki 5 w dniach 21-22 listopada 2020 r.

W konkursie będą uczestniczyć jedynie ptaki zgłoszone wcześniej w sposób pisemny: mailowo na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., sms - tel 602 365 443, lub na messengera prezesa Związku.
Ptaki można zgłaszać do niedzieli 15 listopada do godziny 18.00. Obrączki ptaków można zgłaszać/zmieniać do piątku 20 listopada do godziny 21.00.

Jeżeli w dalszym ciągu będzie obowiązywał limit uczestniczenia w zgromadzeniach pięciu osób zgłoszeni hodowcy będą umawiani w celu przyjęcia i odebrania ptaków po cztery osoby na 20 minut.

Na podstawie ilości zgłoszonych ptaków określimy czy konkurs przeprowadzimy w jednej, dwóch czy trzech salach oraz ostatecznie zdecydujemy o ilości sędziów. W sali z oceną oprócz sędziego przebywać będą dwie osoby donoszące ptaki oraz osoba opisująca karty ocen. 

Przyjmowanie ptaków odbędzie się w sobotę 21 listopada od godzinie 16.00 do 18.00

Ocena ptaków w niedzielę 22 listopada od godziny 8.00. W czasie oceny w pomieszczeniach SCOP będą znajdowały się tylko wyznaczone osoby. Wyniki z oceny będą w miarę możliwości na bieżąco publikowane na stronie internetowej www.egzota.pl. Najlepsze ptaki postaramy się dla Was sfotografować a fotografie opublikować na naszej stronie. Zdjęcia zostaną wykorzystane w kalendarzu EGZOTA 2021, który otrzyma każdy uczestnik konkursu.

Odbiór ptaków po ocenie w niedzielę od godziny 17.00. 

Opłata kolekcyjna zostaje ustalona na poziomie:
– 15 zł za kolekcję - do 4 kolekcji , powyżej czwartej kolekcji za każdą następną kolekcję 10 zł
– 5 zł za ptaka pojedynczego.

Życzę wszystkim dużo zdrowia, a dodatkowo hodowcom Egzoty jak najwyższej punktacji ocenianych ptaków na naszych Mistrzostwach.