Zebranie po przerwie wakacyjnej otworzył Prezes Jacek Dybich i przedstawił tematykę, która będzie poruszana na spotkaniu. W zebraniu uczestniczyło 20 członków ZHK EGZOTA.

1. Potwierdzono realizację zamówienia obrączek rodowych na rok 2021, zbierano wpłaty na realizację zamówienia oraz opłaty składkowe na PFO na rok 2021. Następny termin zamawiania obrączek 15-30 listopada 2020 roku 

2. W dalszym ciągu sześciu członków Egzoty zalega z opłatami na rok 2020 - prosimy o kontakt ze skarbnikiem. 

3. Zaprezentowano standard kanarka arlekina portugalskiego oraz pokazano i omówiono główne cechy kanarka brunatnego pastelowego żółtego moazikowego.

4. Przedstawiono informację na temat organizowanych konkursów i wystaw.

a) Zarząd Egzoty ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną rezygnuje z organizowania wystawy ptaków w 2020r. Zorganizowany zostaną jedynie konkursy ptaków w salach Sosnowieckiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Przewidywany termin Konkurs kanarków harceńskich - 15 listopada (przyjęcie ptaków 14 listopada). Konkurs kanarków kolorowych i kształtnych  22 listopada (przyjęcie 21  listopada)

b) Ornitologiczne Mistrzostwa Polski odbędą się w Czeladzi w dniach 7-11 grudnia. Zorganizowane zostaną jedynie konkursy ptaków. Wystawa Ornitologicznych Mistrzostw Polski jest odwołana.

c)  28 listopada planowany jest konkurs Gloster Show Poland w Żaganiu 

Najbliższe spotkanie hodowców Egzoty odbędzie się w niedzielę 13 września br. o godz 10.00 w Sosnowieckim Centrum Organizacji Pozarządowych przy Placu Kościuszki 5 w Sosnowcu w sali 207 na drugim piętrze.

Na spotkaniu omówimy bieżące sprawy stowarzyszenia, organizacje konkursów i wystaw, zamówień obrączek, tematykę dotyczącą hodowli ptaków. Na spotkaniu dostępny będzie najnowszy numer kwartalnika Ptaki hobby.

Na spotkaniu proszę o uzupełnienie wszelkich zaległości składkowych powstałych na skutek zawieszenie spotkań hodowców w okresie pandemii koronawirusa.

Spotkania hodowców Związku Hodowców Kanarków Egzota odbywają się zazwyczaj w drugą niedzielę miesiąca w Sosnowieckim Centrum Organizacji Pozarządowych przy Placu Kościuszki 5 w Sosnowcu.