Okres wakacyjny dobiega końca. Zazwyczaj ludzie nie odczuwają jakieś szczególnej satysfakcji z tego faktu. Na szczęście hodowcy ptaków nie mają powodów do narzekań 😊.
Dla nas każdy czas wiąże się z nowymi wyzwaniami, emocjami i atrakcjami. Teraz, wielkimi krokami zbliża się czas wystaw, a co za tym idzie czas emocji konkursowych, czas spotkań z kolegami hodowcami z całej Polski i z innych krajów. Dla nas nadchodzi czas przygotowania ptaków i selekcji. Dla nas wreszcie zbliża się okres planowania hodowli na przyszły sezon lęgowy i wiążące się z tym zamawianie obrączek rodowych.
Dlatego też właśnie teraz, wszystkich pasjonatów hodowli ptaków serdecznie zapraszamy do dołączenia do nas, do Związku Hodowców Kanarków Egzota.
Co nas czeka jesienią tego roku. Już 10 września zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie hodowców. W październiku rozpoczną się wystawy. Na naszą wystawę zaprosimy tradycyjnie na weekend w połowie listopada. Mistrzostwa Polski odbędą się w Gliwicach na przełomie listopada i grudnia, w tym samym czasie również GLOSTER SHOW POLAND. Główne atrakcje to jak zawsze Międzynarodowa wystawa ptaków SOR w Modenie (24-26 listopada) i Ornitologiczne Mistrzostwa Świata (Hiszpania - Talavera de la Reina). W tym roku odbędzie się międzynarodowa wystawa ptaków w Ołomuńcu (EXOTA OLOMOUC 13-15.10.2023).
Także cieszymy się i zapraszamy na spotkania hodowców oraz do udziału w wystawach.